تبلیغات
خدمات دانشجویی امید ایرانیان
   Omid Iranian Study Services  (OISS)       E-Mail: info@oiss.ir      Address: PO Box 173, Tehran 14195, Iran      Phone: +98 (21) 44030410      Fax: +98 (21) 89773779  
   
به سامانه گروه امید ایرانیان خوش آمدید                                                                                                                                                                             امروز 
منوی اصلی
 
 
تحصیل در دانشگاه بیکنت Beykeny استانبول، ترکیه
1439362125.jpg (567×113)
دانشگاه غیردولتی بیکنت در سال تحصیلی 1998-1997 فعالیت خود را در کلان شهر استانبول آغاز نمود. این دانشگاه با هدف بین المللی سازی و نیز با پیشرفت روزافزونش در این زمینه، سعی در ارائه خدمات تحصیلی با استاندارهای جهانی به دانشجویان خود دارد. دانشگاه بیکنت دارای 3 پردیس مجزا، 8 دانشکده، 4 مدرسه فنی و حرفه ای، یک سیستم آموزش از راه دور، 2 انستیتو (موسسه)، 3 مرکز تحقیقاتی و یک مرکز آموزش مداوم و مرکز حرفه ای است و در مجموع 66 رشته در مقطع لیسانس (3 رشته به صورت آموزش از راه دور) و 63 رشته در مقطع کاردانی (3 رشته به صورت آموزش از راه دور) ارائه میدهد. زبان تدریس در این دانشگاه به زبان های انگلیسی، ترکی و یا ترکیبی از این دو زبان می باشد. دفتر بین المللی دانشگاه از طریق انتشار اطلاعات درباره فرصت های بین المللی ، حمایت از دانشجویان بین المللی و توسعة نگرشی بین المللی میان دانشجویان و کارکنان، سعی در گسترش فعالیت های بین المللی خود دارد.

فعالیت های ورزشی و تفریحی: دانشجویان دانشگاه بیکنت می توانند از سالن ورزشی سرپوشیده مجهز در مراکز Ayazağa-Maslak و Beylikdüzü استفاده نمایند. علاوه بر این از دانشجویان در اداره موثر فعالیت انجمن های دانشجویی حمایت می گردد. "مرکز هنری بیکنت" واقع در مرکز Beylikdüzü است که دانشجویان در آن به برنامه ریزی فعالیت های فرهنگی می پردازند. همچنین در مراکز Beylikdüzüو Ayazağa-Maslak سالن های کنفرانس برای برگزاری کنفرانس ها و همایش ها وجود دارد.

مشارکت های دانشجویی: در دانشگاه بیکنت 48 انجمن دانشجویی متفاوت با 5321 عضو وجود دارد که در طول سال برنامه های متعددی در زمینه های علمی، هنری، فرهنگی، اجتماعی و ورزشی ترتیب می دهند.

پذیرش در دانشگاه بیکنت به عنوان دانشجوی بین المللی: دانش آموزان فارغ التحصیل که مدارکشان معادل مدرک دبیرستان ترکیه بوده و شرایطشان با معیارهای اعلام شدة دانشگاه هماهنگ باشد می توانند در مقاطع لیسانس این دانشگاه اقدام نمایند. برای شرکت در مقطع فوق لیسانس، متقاضی میبایست دارای مدرک لیسانس و برای شرکت در مقطع دکترا دارای مدرک فوق لیسانس باشد.به منظور ثبت نام در یکی از رشته های مقاطع لیسانس که اکثراً به زبان انگلیسی و یا ترکیب زبان انگلیسی و ترکی است شرکت در کلاس های یکساله آمادگی زبان انگلیسی ضروری است. لازم به ذکر است دانشجویانی که نمرات خود را در یکی از آزمون های زیر ارائه دهند از شرکت در این دوره های یکساله معاف اند:

برای رشته های انگلیسی زبان، آزمون ها و نمرات معتبر به شرح زیر است:

TOEFL IBT; 90

CAE:  A score

CPE: A, B, C scores

KPDS, ÜDS, YDS exams: minimum 75

PTE Academic: minimum 75

برای رشته های ترکیبی انگلیسی و ترکی زبان، آزمون ها و نمرات معتبر به شرح زیر است:

TOEFL IBT; 75

CAE and CPE:  A, B, C scores

KPDS, ÜDS, YDS exams: minimum 60

PTE Academic: minimum 55

اقامتگاه های دانشجویی: این دانشگاه دارای یک خوابگاه در نزدیکی پردیس  Ayazaga-Maslak ( با 121 اتاق و به طور کل 242 تخت) و خوابگاهی دیگر در نزدیکی پردیس Beylikdüzü ( با 84 آپارتمان مستقل و گنجایش 208 تخت)  است .

شهریه ها: دانشگاه بیکنت برای تمام دانشجویان بین المللی خود 50 درصد بورس در نظر گرفته است.

·         مقطع کاردانی (پیش از لیسانس) (2 ساله): 2.950 دلار سالانه

·         مقطع کارشناسی (4ساله):  5950 دلار سالانه

·         مقطع لیسانس دانشکده حقوق (4 ساله) : 7500 دلار سالانه

·         مقطع کارشناسی ارشد بدون پایان نامه (1 ساله) : 3500 دلار

·         مقطع کارشناسی ارشد همراه با پایان نامه (2 ساله): 4500 دلار کل دوره

·         مقطع دکترا (4 ساله): 16100 دلار کل دوره

·         آموزش از راه دور برای مقاطع لیسانس: 1400 دلار سالانه

·         آموزش از راه دور برای مقاطع کاردانی (پیش از لیسانس) (2 ساله): 1000 دلار سالانه

رشته ها و زبان تدریس: در مقاطع لیسانس رشته هایی چون ترجمه کتبی و شفاهی، جامعه شناسی، سینما و تلویزیون، اقتصاد، مدیریت، تجارت بین الملل، مهندسی صنایع، مهندسی عمران، مهندسی مکانیک، معماری، معماری داخلی، طراحی صنعتی، بانکداری و امور مالی به زبان انگلیسی تدریس میشوند.
نظر سنجی
+ هدف اصلی شما از تحصیل در خارج چیست؟
-
-
-
-
-
-
 
  
پیوندها
 اداره کل بورس و اعزام
 سفارت ایران در اسپانیا
 سفارت ایران در پاکستان
 سفارت ایران در پرتوریا
 سفارت ایران در ترکیه
 سفارت ایران در نروژ
 سفارت ایران در هلند
 سفارت اسپانیا
 سفارت افریقای جنوبی
 سفارت پاکستان
 سفارت ترکیه
 سفارت قبرس
 جمهوری ترک قبرس
 سفارت نروژ
 سفارت هلند
 کانون مؤسسات اعزام دانشجو
 وزارت امور خارجه
 وزارت بهداشت
 وزارت علوم
تحصیل,دانشگاه,بیکنت,Beykeny,استانبول،,ترکیه,