تبلیغات
خدمات دانشجویی امید ایرانیان
   Omid Iranian Study Services  (OISS)       E-Mail: info@oiss.ir      Address: PO Box 173, Tehran 14195, Iran      Phone: +98 (21) 44030410      Fax: +98 (21) 89773779  
   
به سامانه گروه امید ایرانیان خوش آمدید                                                                                                                                                                             امروز 
منوی اصلی
 
 
آشنایی با اتریش و تحصیل در آن کشور
1379037684.jpg (567×113)
جمهوری اتریش محصور در خشکی در اروپای مرکزی به فرهنگ غنی سیاسی و آموزش و هنری خود می بالد. به همین علت این کشور موقعیتی ایده ال برای تحصیل در خارج کشور است. اکثریت قریب به اتفاق دانشجویان این کشور با هر ملیتی در مدت کوتاهی با آداب و رسوم این کشور انس می گیرند. کشور اتریش رویای دانشجویان خارجی است و فرصت های نامحدود و نابرابری در بهترین کالج ها و دانشگاهها برای آنها مهیا می سازد. می توانید تصور کنید در میدان یک شهر باستانی قدم می زنید و به سمت کلاس درسی در یک قصر واقعی میروید؟ پایتخت آن شهر وین ، با کسب رتبه پنجم بهترین شهر دانشجویی دنیا و رتبه نخست بهترین شهر دنیا برای زندگی در سال های اخیر به نقل از مراکز معتبری نظیر QS گویای  همین حقیقت است. مجاورت این کشور با تعداد زیادی از کشورها موجب افزایش جمعیت و دانشجویان خارجی آن تا 10 برابر شده است. شما با یک مسافرت کوتاه ریلی یا هواپیما و یا اتومبیل میتوانید به مرکز هر یک از کشورهای اروپایی سفر کنید. با اقامت در اتریش ممکن است خیلی سریعتر از آنچه تصور می کنید مجبور شوید صفحات اضافی به پاسپورت خود بیفزایید. 

دوره های تحصیلی و شرایط پذیرش

دوره کارشناسی 4 ساله: ملزم به شرکت در کالج زبان آلمانی بعد از اخذ پذیرش و قبل از شروع کلاس های دانشگاه

دوره ارشد 2 ساله: ملزم به شرکت در کالج زبان آلمانی بعد از اخذ پذیرش و قبل از شروع کلاس های دانشگاه

دوره  دکترا: بجز در بعضی از رشته های خاص ، در سایر رشته ها زبان تحصیل به انگلیسی می باشد و نیازی به ارائه مدرک زبان آیلتس یا تافل نمی باشد.

رشته های هنر: شرط پذیرش در رشته های هنر نظیر گرافیک، موسیقی و ... قبولی در آزمون ورودی می باشد که به زبان انگلیسی و در اتریش برگزار می شود. ( زبان تحصیل رشته های هنر ، آلمانی می باشد. )

دوره های فلوشیپ 3 تا 9 ماهه، برای پزشکان عمومی و متخصص: تحصیل رایگان ، به زبان انگلیسی و بدون نیاز به مدرک زبان  !

شرایط پذیرش رشته های علوم پزشکی عمومی:

جهت اخذ پذیرش در این رشته ها، علاوه بر قبولی در یکی از رشته های علوم پزشکی در ایران باید در آزمون ورودی در کشور اتریش که به زبان آلمانی می باشد نیز شرکت نمایید.

شرایط پذیرش رشته های دکترای تخصصی علوم پایه پزشکی:  بدون شرایط خاص و زبان تحصیل به انگلیسی می باشد. فقط پذیرش در رشته دکترای داروسازی ( 7 ساله ) از بین فارغ التحصیلان رشته های کارشناسی ارشد شیمی یا رشته های مشابه صورت می گیرد.

تخصص پزشکی: جهت کسب اطلاعات با موسسه تماس حاصل نمایید.

بورسیه : موسسه جهت دریافت بورسیه از اتریش اقدامی ندارد. دانشجو در زمان حضور در اتریش بعد از گذراندن حداقل یک ترم با کسب شرایط میتواند درخواست بورسیه نماید.

هزینه های تحصیل و زندگی

شهریه رشته های علوم پایه پزشکی و فنی مهندسی : ترمی 740 یورو  و رشته های علوم پایه تجربی و علوم انسانی نرمی 380 یورو

دوره کالج زبان آلمانی در اتریش : هر دوره 3 ماهه 430 یورو

هزینه های زندگی: بطور متوسط ماهیانه 600 تا 650 یورو – با همسر 1050 یورو –  هر فرزند 200 یورو

مدارک مورد نیاز

مدارک دانشگاهی، پاسپورت و ...

سایر مدارک بر اساس شرایط دانشجو اعلام می گردد.

خدمات موسسه نادین کاوش

برای کسانیکه در حال حاضر دانشجوی مقطع کارشناسی و کارشناسی ارشد می باشند و یا کسانی که با مدرک کارشناسی، متقاضی پذیرش مجدد کارشناسی و یا با مدرک کارشناسی ارشد، متقاضی پذیرش مجدد کارشناسی ارشد هستند، در این صورت دروس گذرانده شده کارشناسی و یا کارشناسی ارشد این افراد تطبیق داده شده و تنها تعداد محدودی درس باید گذرانده شود و مدرک کارشناسی و یا کارشناسی ارشد از اتریش برای ایشان صادر میگردد. در این حالت مشکلی برای ادامه تحصیل در مقطع بالاتر نخواهند داشت.

1) هزینه اخذ پذیرش برای افرادی که شرایط فوق را دارند 850 یورو و برای پذیرش مستقیم کارشناسی ارشد 1200 یورو می باشد.

2) هزینه اخذ پذیرش مستقیم مقطع دکترا : هزینه اخذ پذیرش در مقطع دکترا با تعیین استاد راهنما و خدمات ویژه شامل هماهنگی با سوپروایزر، ملاقات با رئیس گروه، تعیین محل آزمایشگاه یا تعیین محل اجرای پروژه و ...  و معرفی به استاد راهنما در هنگام ورود به اتریش، متفاوت خواهد بود.

3) هزینه خدمات ورود به اتریش : 300 یورو که شامل همراهی از فرودگاه به محل سکونت (در آپارتمان یا خوابگاه) ، همراهی جهت ثبت نام کلاسهای زبان و دانشگاه ،کمک در اخذ بیمه دانشجویی، تهیه سیم کارت، راهنمایی برای افتتاح حساب بانکی و پیگیری صدور کارت اقامت دانشجویی می باشد.

4) هزینه تهیه گواهی محل سکونت در اتریش: 300 یورو که بابت تهیه مسکن در اتریش و ارسال اجاره نامه به ایران به عنوان یک مدرک ضروری برای صدور ویزا دریافت می گردد.

5) در صورت عدم دریافت پذیرش توسط موسسه کل مبلغ دریافتی بابت پذیرش عودت داده می شود و این موضوع در قرارداد قید خواهد شد.

6) پس از تنظیم قرارداد و تحویل مدارک به موسسه، هزینه اخذ پذیرش طی 2 مرحله (50% بهنگام تنظیم قرارداد و 50% باقیمانده پس از اخذ پذیرش) دریافت می گردد.

7) متقاضی پس از اخذ پذیرش با راهنمایی موسسه، جهت اخذ ویزا به سفارت مراجعه می نماید. پس از صدور ویزا و اعزام دانشجو به اتریش نماینده موسسه به استقبال دانشجو در فرودگاه خواهد رفت و تمامی خدمات ذکر شده در بند 3 برای وی صورت می گیرد.

8) موسسه برای انجام تعهدات اعلام شده، فرم قرارداد رسمی مربوط به وزارت علوم را تنطیم نموده و پس از امضاء دانشجو و مهر و امضاء موسسه، هر کدام از طرفین، یک نسخه از قرارداد را خواهند داشت. اینکار برای کلیه متقاضیان ساکن در تهران و شهرستانهای سراسر ایران انجام می گردد.

نظر سنجی
+ هدف اصلی شما از تحصیل در خارج چیست؟
-
-
-
-
-
-
 
  
پیوندها
 اداره کل بورس و اعزام
 سفارت ایران در اسپانیا
 سفارت ایران در پاکستان
 سفارت ایران در پرتوریا
 سفارت ایران در ترکیه
 سفارت ایران در نروژ
 سفارت ایران در هلند
 سفارت اسپانیا
 سفارت افریقای جنوبی
 سفارت پاکستان
 سفارت ترکیه
 سفارت قبرس
 جمهوری ترک قبرس
 سفارت نروژ
 سفارت هلند
 کانون مؤسسات اعزام دانشجو
 وزارت امور خارجه
 وزارت بهداشت
 وزارت علوم
آشنایی,اتریش,و,تحصیل,کشور,