تبلیغات
خدمات دانشجویی امید ایرانیان
   Omid Iranian Study Services  (OISS)       E-Mail: info@oiss.ir      Address: PO Box 173, Tehran 14195, Iran      Phone: +98 (21) 44030410      Fax: +98 (21) 89773779  
   
به سامانه گروه امید ایرانیان خوش آمدید                                                                                                                                                                             امروز 
منوی اصلی
 
 
آشنایی با ایتالیا و تحصیل در آن کشور
1379079108.jpg (567×113)
ایتالیا، کشوری با نقشه چکمه ای شکل در مدیترانه، هر آنچه را که دانشجویان خارجی از تاریخ کهن آن تا شگفتی های امروزیش بخواهند برایشان فراهم می کند. حضور هر ساله هزاران دانشجوی بین المللی در ایتالیا این مدعا را ثابت می کند. ایتالیا به دلیل سبک زندگی، قدمت و معماری آن مقصد انتخابهای بسیاری از دانشجویان تحصیلات تکمیلی شده است که در جستجوی یکی از جذابترین کشورهای اروپا برای ادامه تحصیل و گذراندن دورهای پیشرفته و با کیفیت تحصیلات آکادمیک هستند. برنامه های آموزشی دوره کارشناسی ارشد و دکترا در ایتالیا بیش از سایر کشورهای اروپایی، به زبان انگلیسی است و بیش از 40 هزار دانشجوی خارجی هر ساله به ایتالیا می آیند تا از تحصیل و آموزشهای آکادمیک و تجربیات بی نظیر در این کشور لذت ببرند.

در رتبه بندی دانشگاههای جهان در سال 2010 بر اساس سیستم QS، پانزده دانشگاه ایتالیا جایگاهی را از آن خود کرده اند و نام دو دانشگاه این کشور در میان 200 دانشگاه برتر جهان به چشم می خورد.

مؤسسه نادین کاوش، نماینده دانشگاه های کشور ایتالیا در ایران و دارای مجوز اعزام دانشجو به خارج از کشور از وزارت علوم، تحقیقات و فناوری با برخورداری از نمایندگان علمی و مشاوران مجرب در داخل و خارج ایران و سابقه درخشان چندین ساله در زمینه اعزام دانشجو ، شما را تا آخرین نقطه برای شروع تحصیل ، اسکان و اقامت در کشور ایتالیا همراهی مینماید.

شرایط پذیرش

شرایط پذیرش در مقطع ارشد و دکترا (به زبان انگلیسی):

نیاز به مدرک آیلتس با حداقل نمره 6 یا تافل IBT با حداقل نمره 82

بورسیه : همزمان با شروع اخذ پذیرش، برای افرادی که شرایط بورس را دارا باشند، نسبت به دریافت بورسیه اقدام خواهد شد. منظور از شرایط ، داشتن وضعیت علمی قابل قبول و یا نداشتن شرایط اقتصادی لازم برای ادامه تحصیل میباشد که در این گونه حالات در اکثر موارد نتیجه بورس همزمان با صدور پذیرش، مشخص خواهد شد.

هزینه های تحصیل و زندگی

شهریه مقطع کارشناسی: ترمی حداکثر 750 یورو

شهریه مقطع کارشناسی ارشد(به زبان انگلیسی) : متغیر در دانشگاهها  ویا رشته های مختلف، هر ترم بین 250 تا 1500 یورو

نکته : قبول شدگان مقطع ارشد پس از اخذ پذیرش، می بایست مبلغ 150 یورو  به حساب دانشگاه واریز کنند تا دانشگاه از آمدن دانشجو مطمئن شود. این مبلغ از شهریه وی کسر می گردد.

شهریه مقطع دکترا (به زبان انگلیسی): ترمی بطور متوسط 750 یورو

نکته : بعضی از دانشگاههای ایتالیا در همان ابتدا برای متقاضیان مقطع دکترا مبلغ 30  تا 50 یورو بابت بررسی مدارک دانشجو برای ثبت درخواست دکترا برای هر رشته دریافت میکنند که در صورت عدم قبولی، این مبلغ برگشت داده نمیشود.

هزینه های زندگی: بطور متوسط ماهیانه 600 یورو

مدارک مورد نیاز

مدارک دانشگاهی، پاسپورت و ...

سایر مدارک بر اساس شرایط دانشجو اعلام می گردد.

خدمات موسسه نادین کاوش

هزینه اخذ پذیرش و سایر خدمات، طبق تعرفه وزارت علوم 1100 یورو می باشد ولی موسسه نادین کاوش با اعمال تخفیف، نسبت به اخذ پذیرش به شرح ذیل  اقدام می نماید :

1) هزینه اخذ پذیرش: 150 یورو در هنگام تنظیم قرارداد و 300 یورو بعد از صدور پذیرش ، در صورت عدم دریافت پذیرش توسط موسسه؛مبلغ دریافتی  اولیه(150 یورو) برگردانده می شود و این موضوع در قرارداد نیز قید می گردد.

2) اخذ بورسیه : همزمان با شروع اخذ پذیرش، برای افرادی که شرایط بورسیه را دارا باشند، نسبت به دریافت بورسیه اقدام خواهد شد. منظور از شرایط ، داشتن وضعیت علمی قابل قبول و یا نداشتن شرایط اقتصادی لازم برای ادامه تحصیل میباشد که در این گونه حالات در اکثر موارد نتیجه بورس همزمان با صدور پذیرش، مشخص خواهد شد.

3)چنانچه  پذیرش و بورس دانشجو صادر گردد، ، تسویه حساب مبالغ مربوط به هزینه اخذ پذیرش و بورس ، طبق مفاد همین قرارداد با دانشجو صورت می گیرد و چنانچه بورس برای دانشجو اخذ نگردد(درحالتیکه که پذیرش صادر شده) و دانشجو مایل نباشد از پذیرش استفاده نماید، مبلغ باقیمانده مربوط به پذیرش(300 یورو)،  از دانشجو اخذ نخواهد شد.!

تبصره : در صورت اخذ بورس هزینه زندگی و شهریه مبلغ  1000 یورو و در صورت اخذ بورس علمی  معادل یک ماه حقوق دریافتی از دانشگاه که بین 1100 تا 1300 یورو می باشد توسط موسسه از متقاضی دریافت می گردد.

امتیازات بورسیه هزینه زندگی و ... : شهریه، خوابگاه و غذای رایگان همراه با دریافت 200 تا 250 یوررو در ماه میباشد

4) هزینه خدمات ورود به ایتالیا و راهنمایی جهت اخذ ویزا (اختیاری): 450 یورو می باشد که این خدمات شامل همراهی از فرودگاه به محل سکونت (در آپارتمان یا خوابگاه) ، همراهی جهت ثبت نام دانشگاه، کمک در اخذ بیمه دانشجویی، تهیه سیم کارت، راهنمایی برای افتتاح حساب بانکی، دریافت کارت پلیس، اخذ کد مالیاتی، مشاوره و راهنمایی تا 6 ماه پس از ورود دانشجو به کشور ایتالیا

7) متقاضی پس از اخذ پذیرش با راهنمایی موسسه، جهت اخذ ویزا به سفارت مراجعه می نماید. پس از صدور ویزا و اعزام دانشجو به ایتالیا نماینده موسسه به استقبال دانشجو در فرودگاه خواهد رفت و تمامی خدمات ذکر شده در بند 4 برای وی صورت می گیرد.

8) موسسه برای انجام تعهدات اعلام شده، فرم قرارداد رسمی مربوط به وزارت علوم را تنطیم نموده و پس از امضاء دانشجو و مهر و امضاء موسسه، هر کدام از طرفین، یک نسخه از قرارداد را خواهند داشت. اینکار برای کلیه متقاضیان ساکن در تهران و شهرستانهای سراسر ایران انجام می گردد.

نظر سنجی
+ هدف اصلی شما از تحصیل در خارج چیست؟
-
-
-
-
-
-
 
  
پیوندها
 اداره کل بورس و اعزام
 سفارت ایران در اسپانیا
 سفارت ایران در پاکستان
 سفارت ایران در پرتوریا
 سفارت ایران در ترکیه
 سفارت ایران در نروژ
 سفارت ایران در هلند
 سفارت اسپانیا
 سفارت افریقای جنوبی
 سفارت پاکستان
 سفارت ترکیه
 سفارت قبرس
 جمهوری ترک قبرس
 سفارت نروژ
 سفارت هلند
 کانون مؤسسات اعزام دانشجو
 وزارت امور خارجه
 وزارت بهداشت
 وزارت علوم
آشنایی,ایتالیا,و,تحصیل,کشور,