تبلیغات
خدمات دانشجویی امید ایرانیان
   Omid Iranian Study Services  (OISS)       E-Mail: info@oiss.ir      Address: PO Box 173, Tehran 14195, Iran      Phone: +98 (21) 44030410      Fax: +98 (21) 89773779  
   
به سامانه گروه امید ایرانیان خوش آمدید                                                                                                                                                                             امروز 
منوی اصلی
 
 
در باره نروژ و تحصیل در آن بیشتر بدانیم
در باره نروژ و تحصیل در آن بیشتر بدانیم
کشور پادشاهی نروژ یکی از کشورهای حوزه اسکاندیناوی است که بالاترین استانداردهای زندگی را دارد.  این کشور با کشورهای سوئد، فنلاند و روسیه همسایه است. پادشاهی نروژ همچنین بر جزایر اسوال‌برد و ژان ماین که در قطب قرار دارند حکومت می‌کند. پس از جنگ جهانی دوم، نروژ رشد اقتصادی سریعی را تجربه کرد. رشدی که امروزه نروژ را به یکی از ثروتمندترین کشورهای جهان تبدیل کرده است.این کشور همچنین در سال 2007 میلادی به عنوان آرام‌ترین کشور جهان شناخته شد. این کشور عضو پیمان آتلانتیک شمالی  است. به دنبال کشف منابع عظیمی از نفت و گاز طبیعی در دهه‌های 1960 و 70، نروز تبدیل به یکی از بزرگترین تولیدکنندگان نفت اروپا شد. نروژ یکی از بزرگترین ارقام درآمد سرانه در اروپا داراست. نروژ کشوری کوهستانی است. بارزترین پدیده طبیعی نروژ  آب دره‌های آن است که مناظر  زیبایی را ایجاد کرده است. جنگل‌ها قسمت اعظم آن را پوشانده و آب و هوای آن در نواحی جنوبی معتدل و مرطوب و در سایر نواحی سرد و یخبندان است. 

مهلت ثبت نام بسته به دانشگاه، مقطع و حتی رشته از اول دسامبر تا اول مارچ متغیر است. دانشجو یان می توانند از شهریور ماه نسبت به  تشکیل پرونده اقدام نماید تا گزینه های بیشتری برای درخواست پذیرش داشته باشد. سال تحصیلی معمولاً از نیمه دوم اگوست آغاز میشود

مقاطع تحصیلی:

مقطع کارشناسی: شرط ورود به دوره داشتن مدرک دیپلم متوسطه 12 ساله بعلاوه حداقل یک سال تحصیلات دانشگاهی به شرط پاس کردن حداقل 30 واحد درسی در دانشگاه، یا دیپلم متوسطه 11 ساله بعلاوه حداقل دو سال تحصیلات دانشگاهی + نمره زبان انگلیسی حداقل آیلتس5.5 ترجیحاً آکادمیک یا معادل آن در آزمون تافل است. در مقطع کارشناسی دوره ها به زبان نروژی می باشد . بنابراین، دانشجویان خارجی باید ابتدا دوره زبان نروژی را که ممکن است تا یک سال به طول انجامد بگذرانند. دوره زبان رایگان است. دوره کارشناسی در نروژ 4-3 سال میباشد.

مقطع کارشناسی ارشد: برای ورود به این دوره داشتن حداقل مدرک کارشناسی از یکی از دانشگاههای ایران (اعم از دولتی، آزاد، پیام نور یا غیرانتفاعی) و داشتن نمره زبان بسته به دانشگاه آیلتس5.5- 6 ترجیحاً  6 آکادمیک، یا معادل آن در آزمون تافل ضروری است. مدت تحصیل کارشناسی ارشد، بطور معمول دو سال و اکثرا به زبان انگلیسی است. لازم به توضیح است دانشجویانی که در دانشگاههای پیام نور، غیرانتفاعی، و واحدهای غیر شناخته شده تر دانشگاه آزاد تحصیل کرده اند از شانس پذیرش کمتری نسبت به سایرین برخوردار هستند.

دکترای تخصصی: داشتن مدرک کارشناسی و کارشناسی ارشد معتبر شرط اصلی ورود به این دوره است. طول تحصیل در این دوره از 4-3 سال متغیر است. زبان تحصیلی انگلیسی و بصورت تحقیقاتی است. برای ورود به این دوره ها دارا بودن سوابق علمی و پژوهشی بسیار مهم و ضروری است. معمولا متقاضیان باید دارای حداقل دو مقاله در مجلات ISI  و پروپزال قوی و قابل قبولی باشند. با توجه به محدودیت پذیرش در این دوره ها، به متقاضیان توصیه میشود مجددا  مقطع کارشنلسی ارشد را در این کشور طی کنند تا شانس و احتمال پذیرش و اخذ بورس تحصیلی بالا باشد.

نکته :هزینه زندگی بر طبق قوانین دولت نروژ  سالانه حدود 95000 کرون است. بر اساس ضوابط ، دانشجویان مجازند 20 ساعت در هفته کار کنند. هر ساعت کار دانشجویی دستمزدی معادل 9-7 یورو (خالص، پس از کسر مالیات) خواهد داشت.
نظر سنجی
+ هدف اصلی شما از تحصیل در خارج چیست؟
-
-
-
-
-
-
 
  
پیوندها
 اداره کل بورس و اعزام
 سفارت ایران در اسپانیا
 سفارت ایران در پاکستان
 سفارت ایران در پرتوریا
 سفارت ایران در ترکیه
 سفارت ایران در نروژ
 سفارت ایران در هلند
 سفارت اسپانیا
 سفارت افریقای جنوبی
 سفارت پاکستان
 سفارت ترکیه
 سفارت قبرس
 جمهوری ترک قبرس
 سفارت نروژ
 سفارت هلند
 کانون مؤسسات اعزام دانشجو
 وزارت امور خارجه
 وزارت بهداشت
 وزارت علوم
,باره,نروژ,و,تحصیل,تربدانیم,