تبلیغات
خدمات دانشجویی امید ایرانیان
   Omid Iranian Study Services  (OISS)       E-Mail: info@oiss.ir      Address: PO Box 173, Tehran 14195, Iran      Phone: +98 (21) 44030410      Fax: +98 (21) 89773779  
   
به سامانه گروه امید ایرانیان خوش آمدید                                                                                                                                                                             امروز 
منوی اصلی
 
 
در باره قبرس و تحصیل در آن بیشتر بدانیم

در باره قبرس و تحصیل در آن بیشتر بدانیم

آشنایی با قبرس:

جمهوری قبرس جزیرهای است در شرق دریای مدیترانه. پایتخت آن نیکوزیا (لفکوشا) است. این کشور به دو قسمت ترکنشین و یونانینشین تقسیم میشود. یونانیها ارتودوکس و ترکها مسلمان هستند .زبان رسمی قبرس جنوبی یونانی و قبرس شمالی ترکی است و واحد پول  آنها به ترتیب یورو قبرس لیرتركیه است. طبق آمار سازمان سی.آی.ای در سال ۲۰۰۱ مردم قبرس ۷۷٪ یونانی تبار ٬ ۱۸٪ ترک تبار و ۵٪ نیز از سایر نژادها هستند.توریسم، منبع درآمد مهمی برای قبرس محسوب می شود. این جزیره از شمال با ترکیه، از غرب و شمال غرب با یونان، از شرق با سوریه و لبنان و فلسطین و از جنوب با مصر  همسایه است و مرز آبی دارد . درجه حرارت هوا در این جزیره از حداقل 12-13درجه تا حداكثر 24 درجه (روزها ) متغیر است.  قبرس شامل 6 بخش زیر می باشد: نیكوزیا(پایتخت) . فاماگوستا. لیماسول. پافوس. لارنكا. كایرنیا.

مقاطع تحصیلی:

1-      کاردانی: طول این دوره ها معمولا 2سال است. دوره های کاردانی بیشتر به زبان انگلیسی و در مدارس آموزش عالی برگزار میشوند. هدف از این دوره ها تربیت نیروی کاری متخصص در زمینه های مختلف جهت ورود به بازار کار میباشد.

2-      کارشناسی: طول دوره کارشناسی در قبرس به طور معمول 4-3 سال است. دوره های کارشناسی در قبرس شمالی به زبان انگلیسی و در قبرس جنوبی بسته به دانشگاه میتواند انگلیسی یا یونانی باشد. برای ورود به این دوره ها داشتن نمره زبان الزامی است. لکن متقاضی میتواند قبل از شروع به تحصیل بر حسب سطح زبان انگلیسی خود در دوره های آمادگی زبان شرکت نماید.

3-      کارشناسی ارشد: داشتن مدرک کارشناسی معتبر شرط اصلی ورود به این دوره است. زبان تحصیل در این دوره انگلیسی میباشد. توصیه میشود.  نوع آموزش در این مقطع کورس درسی به همراه پایان نامه بوده و بطور معمول دو ساله است. نمر زبان لازم آیلتس 6.5-6 آکادمیک یا معادل آن در آزمون تافل است. برای داوطلبان فاقد نمره زبان امکان گذراندن کورس، پیش از شروع به تحصیل در دانشگاه مربوطه وجود دارد.

4-      دکترای تخصصی: داشتن مدرک کارشناسی و کارشناسی ارشد معتبر شرط اصلی ورود به این دوره است. طول تحصیل در این دوره از 4-3 سال متغیر است. زبان تحصیلی انگلیسی و به صورت کورس و پایان نامه است

5-      پزشکی و زیر شاخه های پزشکی: رشته های پزشکی، دندانپزشکی، داروسازی، فیزیوتراپی و پرستاری در دانشگاههای قبرس ترک ارائه میشوند. این رشته ها مورد تایید سایر کشورها میباشند ولیکن تاحال حاضر از طرف وزارت بهداشت مورد تایید واقع نشده است.

نظر سنجی
+ هدف اصلی شما از تحصیل در خارج چیست؟
-
-
-
-
-
-
 
  
پیوندها
 اداره کل بورس و اعزام
 سفارت ایران در اسپانیا
 سفارت ایران در پاکستان
 سفارت ایران در پرتوریا
 سفارت ایران در ترکیه
 سفارت ایران در نروژ
 سفارت ایران در هلند
 سفارت اسپانیا
 سفارت افریقای جنوبی
 سفارت پاکستان
 سفارت ترکیه
 سفارت قبرس
 جمهوری ترک قبرس
 سفارت نروژ
 سفارت هلند
 کانون مؤسسات اعزام دانشجو
 وزارت امور خارجه
 وزارت بهداشت
 وزارت علوم
,باره,قبرس,و,تحصیل,تربدانیم,